اخبار دزفول

جذب ۵۵۶ دانش آموز بازمانده از تحصیل در دزفول

خلاصه خبر
  • مدیر آموزش و پرورش دزفول گفت: ۶۲۰ دانش آموز دزفولی به علت کرونا و شرایط ناشی از آن از تحصیل بازماندند که با تلاش‌های صورت گرفته و همت خیران، ۵۵۶ دانش آموز جذب شدند.

به گزارش دزفوری از ایرنا، امیر ظاهرطحان روز چهارشنبه در چهارمین نشست شورای آموزش و پرورش دزفول ۲۶ مردادماه سالروز ورود آزادگان به میهن را گرامی داشت و افزود: پس از ۲ سال آموزش حضوری و غیرحضوری، مدارس بازگشایی می‌شوند.

وی ادامه داد: برخی شغل‌ها از جمله حمل و نقل و کارگران فصلی در شرایط کرونایی از بین رفتند و برخی صنوف بیکار و دچار مشکلات اقتصادی و اجتماعی شدند.

مدیر آموزش و پرورش دزفول اظهارداشت: ۱۴ هزار و ۴۸۰ دانش آموز بازمانده از تحصیل در خوزستان داشتیم که از این تعداد ۶۲۰ دانش آموز از دزفول بودند که با تلاش گروه‌های جهادی مجمع خیرین مدرسه ساز و نهادهای خیریه و سایر مسوولان و تامین نیازهای تحصیلی این دانش آموزان به تحصیل بازگشتند.

وی با بیان اینکه دزفول رتبه اول خوزستان را در جذب این دانش آموزان داشته است، افزود: ۵۵۶ دانش آموز بازمانده از تحصیل جذب شدند و ۶۴ نفر باقی مانده اند که باید شناسایی و مشکل آنها نیز حل شود.

ظاهرطحان با اشاره به افتخارآفرینی مدارس دزفول در سطح کشوری و استانی گفت: دبیرستان شاهد جساس زاده در امتحان کتبی نهایی پایه دوازده در مدارس شاهد کل کشور مقام اول را کسب کرد.

وی افزود: همچنین مدارس متوسطه دوم دزفول در بین یکهزار و ۴۴۰ دبیرستان استان خوزستان مقام دوم را کسب کردند.

مدیر آموزش و پرورش دزفول درخصوص توزیع بسته‌های معیشتی بین دانش آموزان نیازمند اظهارداشت: ۱۸ هزار بسته معیشتی بین دانش آموزان نیازمند طی ۱۴ مرحله در ۲ سال اخیر توزیع شده است.

وی با قدردانی از واکسیناسیون دانش آموزی و نظارت بر مراکز آموزشی و پرورشی و پیگیری تاسیس هنرستان بهیاری افزود: نیازمندی جامعه به رشته بهیاری زیاد بوده و شرایط زندگی به مراقبت بهداشتی متخصص نیازمند است؛ هرچقدر این اقدام به درستی انجام شود مشکل شهرستان در این حوزه مرتفع می‌شود.

ظاهرطحان مراقبت از بیماران در منزل و بیمارستان را نیازمند بهیار متخصص و آموزش دیده دانست و گفت: اخیرا همراه بیمار آموزش دیده در بیمارستان‌ها اعلام نیاز شده است.

مدیر آموزش و پرورش دزفول درخصوص بازگشایی مدارس گفت: نشست‌هایی در این زمینه با دیگر نهادها از جمله شهرداری برگزار شده و با توجه به ۲ سال تحصیل غیرحضوری مدارس باید از نظر بهداشتی، سرمایش و گرمایش و سایر کمبودها باید بررسی شوند.

وی با بیان اینکه کمبود کلاس و فضای آموزشی به همت مجمع خیرین مدرسه ساز مطالعه، بررسی و رفع خواهد شد، افزود: امسال ۷۰۰ نفر در شهرستان دزفول به تعلیم و تربیت و کلاس اول اضافه می‌شوند که این تعداد دانش آموز حدود ۷۰ تا ۸۰ کلاس و همین تعداد معلم نیاز است که باید برای تامین آنها چاره اندیشی شود.

ظاهرطحان با بیان اینکه حضوری بودن کلاس‌های مدارس دزفول در سال تحصیلی جدید الزامی است، گفت: سایر نهادها باید در شهریورماه همکاری لازم را با آموزش و پرورش داشته باشند تا با آمادگی کامل مدارس بازگشایی شوند.

مدیر آموزش و پرورش دزفول افزود: تعدادی کلاس درس نیز آماده است که همزمان با هفته دولت افتتاح خواهند شد.

وی افزود: در پروژه مهر هماهنگی با دهیاران، بخشداران و شهرداران آمده و کمیته ساماندهی فضا برای گرفتن مجوز زمین برای مدرسه سازی نیز راه اندازی شده و پیگیری‌های لازم در حال انجام است.

فرماندار ویژه دزفول نیز از همه دست اندرکاران مراسم دهه محرم قدردانی کرد و گفت: حماسه تاسوعا و عاشورای حسینی با شکوه هرچه تمام تر در دزفول برگزار شد و بعد از ۲ سال شاهد دسته روی و حرکت هیات های عزاداری بودیم.

علی فرهمندپور افزود: اجتماع و فرهنگ سازی برای قشر جوان مدنظر بود که جامعه هدف در روزهای تاسوعا و عاشورا خودشان در هیات‌ها حاضر بودند که باید از این فضا و فرصت بهره برداری پرورشی کنیم.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از این فرصت برای فرهنگ سازی افزود: در آموزش و پرورش نیز باید به مقوله پرورش و تزریق باورهای دینی بپردازیم و از فرصت اربعین استفاده کنیم.

فرماندار ویژه دزفول بیان کرد: اخبار مثبت در شورای آموزش و پرورش زیاد است ولی انعکاس آنها در سطح شهرستان بسیار کم است که باید اطلاع‌رسانی بیشتری انجام شود.

وی با بیان اینکه وضعیت آموزش و پرورش فقط نباید به اخبار خاص معطوف شود، افزود: پیگیری برای جذب بودجه های مهم در استان و ایجاد بسترهای لازم برای بازگشایی مدارس ضروری است.

فرماندار ویژه دزفول با تاکید لر لزوم رفع کمبودهای بهداشتی و آموزشی مدارس گفت: خانواده‌ها باید برای فرستادن فرزندان خود به مدارس آرامش داشته باشند.

وی خواستار بررسی نیازمندی‌های مدارس و رفع نواقع در زمان باقیمانده شد و افزود: باید از ظرفیت‌های استانی و کشوری برای تامین نیازمندی‌های مدارس استفاده شود.

فرهمندپور بیان کرد: در برخی مناطق مانند پیام نور که زمین با کاربری آموزشی وجود ندارد برای تغییر کاربری این زمین‌ها اقدام شود .

عبدالنبی دفتری رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز دزفول نیز در این نشست با بیان اینکه دبیرستان ۱۲ کلاسه بانک پاسارگاد حدود ۹۵ درصد پیشرفت دارد، گفت: کتابخانه حاج محمدحسین بهرامی در بن جعفر نیز آماده است که هر ۲ توسط خیران ساخته شده‌اند حتی سیستم سرمایشی و گرمایشی آنها نیز توسط خیرین تامین شده است.

وی افزود: نمازخانه شهرک حمزه و مدرسه خانواده دفتری نیز آماده است که تجهیزات آن باید شهریورماه تهیه شوند.

مدیر آموزش و پرورش دزفول در این باره گفت: منطقه زیباشهر دزفول  دانش آموزان زیادی دارد ولی هنوز زمین موردنظر برای آن فراهم نشده این در حالی است که خیر نیز آماده است و باید همکاری لازم برای تهیه زمین انجام شود.

آرش باقرزاده رئیس نوسازی مدارس دزفول نیز بیان کرد: پروژه بانک پاسارگاد آذرماه سال گذشته شروع شده که با توجه به تاکیدات صورت گرفته برای تکمیل این طرح، اکیپ شبانه فعال و برای هفته دولت تکمیل خواهد شد.

وی افزود: برای تامین تجهیزات این پروژه نیز هماهنگی‌های لازم انجام شده و تجهیزات آموزشی جایگزین خواهند شد.

رئیس نوسازی مدارس دزفول با بیان اینکه پروژه چهار کلاسه دهنوباقر با همت خیرین دزفول در بخش چغامیش آماده شده است، اظهارداشت: با کمبود فضای آموزشی مدارس به ویژه منطقه زیباشهر با تراکم دانش آموزی زیاد مواجه هستیم.

وی افزود: هفت کلاس نیز در زیباشهر، پیام نور، بعثت، روستای شهید مدنی، صفی آباد و روستای عدالت در حال ساخت است که تا مهرماه تحویل داده خواهند شد.

 مهدیه توکلی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول نیز گفت: تا این لحظه آموزش‌ها حضوری است که طبق برآوردهای صورت گرفته همین طور خواهد بود.

وی افزود: اولین مورد ابله میمونی در اهواز ثبت شده است که همین موضوع بر ضرورت تهویه مدارس می‌افزاید؛ از ۳۹ مورد بازرسی انجام شده تهویه ۲۹ کلاس مناسب بوده که باید با درایت مسوولان فکری برای آنها شود.

توکلی با بیان اینکه تهویه کلاس‌ها به صورت هفتگی بازرسی و مشکلات آنها رفع می‌شوند، اظهارداشت: دانش آموزان نسبت به واکسیناسیون اقدام کنند تا شاهد افزایش مجدد بیماران نباشیم.

وی افزود: سفیران سلامت باید در مدارس دزفول فعال شوند که لازم است مدیران همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول درخصوص سوء مصرف دخانیات گفت: هیچ کس در ۱۰۰ متری مدارس حق فروش دخانیات ندارد؛ اجازه پلمب داریم و برخورد خواهیم کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا