اخبار دزفول

نخستین پردیس سینمایی شهر دزفول در راه است

به گزارش دزفوری به نقل از روابط عمومی موسسه بهمن سبز، حمید رضا جعفریان رئیس سازمان سینمایی سوره و هادی اسماعیلی مدیرعامل موسسه بهمن سبز روز شنبه از طرح پردیس سینمایی مهر مجتمع مادر دزفول که به زودی با پنج سالن نمایش افتتاح خواهد شد، بازدید کردند.

سینما مهر مجتمع مادر دزفول نخستین پردیس سینمایی این شهر است که به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی توسط موسسه بهمن سبز در حال ساخت و تجهیز است. این سینما با داشتن پنج سالن نمایش دارای ۴۷۵ صندلی، سالن VIP و سالن ویژه کودکان است.

این پردیس سینمایی در راستای طرح احداث مجتمع‌های فرهنگی چند منظوره خانواده محور با زیربنای ۲ هزارو ۷۰۰ مترمربع در شهر دزفول ساخته شده است.

هادی اسماعیلی مدیرعامل بهمن سبز در این بازدید بر لزوم بازگشایی هرچه سریعتر سالن‌های سینمایی این مجموعه برای خدمت رسانی به مردم تاکید کرد.

آیین بازگشایی این پردیس سینمایی پس از افتتاح سالن‌های جدید پردیس سینما آزادی تهران به عنوان دومین پروژه مجتمع‌های فرهنگی چند منظوره بهمن سبز در سال ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.

حوزه هنری پیش از این پردیس‌های سینمایی کوهسنگی مشهد و خلیج فارس یزد را به عنوان مجتمع‌های فرهنگی چند منظوره راه‌اندازی کرده است.

ساخت پردیس‌های فرهنگی چند منظوره خانواده محور برنامه جدید توسعه سینماهای حوزه هنری است. سازمان سینمایی سوره حوزه هنری طی چهار سال گذشته به نوسازی و توسعه سینماهای خود در ۲ فاز مختلف پرداخته است.

در فاز نخست، ۶۵ سالن سینمای تازه تاسیس و بازسازی شده به چرخه اکران سینمای ایران افزوده شد که شامل ۲۰ سینما در ۱۲ استان با ظرفیت ۱۰ هزار و ۹۴۵ صندلی بود؛ در فاز دوم این طرح نیز ٨۶ سالن مورد ساخت و احیا قرار گرفته‌اند.

حوزه هنری انقلاب اسلامی با داشتن ۶۲ سینمای فعال در ۲۱ استان کشور با ظرفیت حدود ۲۰۰ سالن نمایش و ۳۳ هزار صندلی هر سال میزبان یک سوم از کل مخاطبان سینمای ایران است.

به گزارش ایرنا تنها سالن سینمایی شهر دزفول تا پیش از این در مجتمع فرهنگی دزفول واقع شده بود که به دلیل فرسودگی تجهیزات سال‌ها تعطیل بود و اخیرا راه اندازی شده ولی همچنان سیستم سرمایش آن با مشکل مواجه است.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. دراگون فایر آتش اژدها طراحش من هستم امتیازش را هم میگیرم و روی ناوهای جنگی خودمان هم نصبش میکنم.موقعیت های من را در پایگاه چهارم شکاری دزفول جبهه کرخه و دانشکده افسری نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران امام خمینی در نو شهر دوره ششم خبر دارند.فرمانده نائ و کشتیرانی دوره ششم آدمیرال غلامرضا مخلصی حاجی معروف به غلامرضا جوان.در اینده تغییراتی در ان داده میشود حجم قدرت برد و استفاده از هوش مصنوعی.ما ۳۰۰ کیلو وات را به ۹۰۰ کیلو وات و اهداف چندین گانه میکنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا