اخبار دزفول

سردار فدوی: صبر و مقاومت مردم دزفول در جبهه‌ها زبان زد بود

خلاصه خبر
  • جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه صبر و مقاومت مردم دزفول در جبهه‌ها زبان زد بود گفت: مردم مقاومت دزفول به پشتوانه علمای بزرگ این دیار در دوران دفاع مقدس صبر و مقاومت را معنا کردند.

به گزارش دزفوری از ایرنا، سردار سرتیپ پاسدار علی فدوی جمعه شب در یادواره ۲ هزار و ۶۰۰ شهید دزفول در حسینیه ثارالله این شهر با بیان اینکه دلدادگان انقلاب اسلامی در منطقه به تکلیف الهی خود در دفاع از مظلومان و تقابل با ظالم در حال عمل هستند افزود: هر کس در مقابل ظالمان عالم بجنگد جمهوری اسلامی از آن حمایت و پشتیبانی می‌کند.
وی تاکید کرد: عملیات طوفان الاقصی چنان سیلی سختی به اسراییل وارد کرد که تمام اشرار عالم به سرعت خود را به سرزمین‌های اشغالی رساندند تا جلوی فروپاشی این رژیم جنایتکار را بگیرند.

سردار فدوی با بیان اینکه آمریکا و کشورهای اروپایی با تمام توان در کنار رژیم صهیونیستی قرار گرفتند گفت: حتی یک تصویر از به شهادت رساندن رزمندگان مقاومت وجود ندارد.
وی با بیان اینکه مردم غزه در این نبرد عظمت آفریدند افزود: آتش بس خواست اسراییل و کشورهای غربی بود چرا که هم در درون کشورهای خود و هم در میدان نبرد تحت فشار بودند.

جبهه مقاومت در سراسر منطقه گسترش یافته است
وی با ییان اینکه جبهه مقاومت در سراسر منطقه گسترش یافته است ادامه داد: جبهه مقاومت در لبنان، یمن، فلسطین، سوریه و عراق شکل گرفته است و این الگو گرفته از مقاومت مردم دزفول است.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: مقاومت مردم دزفول منجر به مقاومت مردم منطقه شده است و به طور مدام بر معرفت و گسترش این جبهه افزوده می‌شود.

وی ادامه داد: مردم دزفول با اتکا به معرفت اسلامی برای پیاده کردن تکلیف الهی در زیر بمباران‌ها مقاومت کردند و این مقاومت در برابر ظالمان و مستکبران امروز در دنیا در حال نهادینه شدن است.

سردار فدوی ادامه داد: امام رحل(ره) پرچم دفاع از مظلومان و مقابله با مستکبران را در عالم بلند کرد و امروز این راه در سراسر عالم مورد اقبال قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه وعده الهی محقق شدنی و غیرقابل تخلف است گفت: آمریکا و همه شیاطین عالم که از نظر مادی دارای امکانات فراوان هستند از همان روز اول پیروزی انقلاب برای نابودی انقلاب اسلامی هر آنچه در توان داشتند به کار بسته‌اند ولی تاکنون یک پیروزی در مقابل ایران اسلامی به دست نیاوردند.

جانشین فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه باور به وعده الهی لازمه دست یافتن به پیروزی است ادامه داد: امروز کشورهایی که دلداده انقلاب اسلامی هستند جبهه مقاومت را تشکیل داده‌اند و امروز به قدرتی رسیده‌اند که هر یک از این جبهه به تنهایی توان ایستادن در مقابل آمریکاست.

یمن به قدرت منطقه ای تبدیل شده است

سردار فدوی ادامه داد: در زمانی یمن فقیرترین کشور جبهه مقاومت بود ولی امروز یمن به چنان قدرتی دست یافته است که توان ساقط کردن پیشرفته‌ترین پهپاد آمریکایی را دارد.

وی با ستودن مقاومت مردم یمن گفت: مردم مقاومت و سربلند یمن در راه اجای دستور الهی امروز با توان تمام در مقابل صهیونیست‌ها به میدان آمده در حال ضربه زدن به این رژیم غاصب است.

جانشین فرمانده کل سپاه به طور قطع پیروزی از آن جبهه مقاومت است گفت: در هر میدانی که ما به تکالیف خود عمل کرده‌ایم و در راه عمل به این تکلیف صبر کردیم، وعده الهی و پیروزی محقق شده است.

وی ادامه داد: تقدیم صدها هزار شهید از ابتدای انقلاب تا کنون یعنی ایستادگی و ماندن در راه تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی در سخت‌ترین میدان‌ها است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به محاسبات اشتباه دشمن در مقابل ایران اسلامی افزود: همه عالم شرور و خبیث سال گذشته به میدان آمدند تا به زعم خود بر جمهور اسلامی غلبه کنند و امسال نیز تصور تکرار همان اغتشاش‌ها را داشتند ولی در هر ۲ با شکست مواجه شد.

وی تصریح کرد: مردم ۹۲ کشور جهان علیه رژیم اشغالگر و کودک کش صهیونیستی به خیابان‌ها آمده‌اند که این شکستی بزرگتر از شکست اطلاعاتی و نظامی در طوفان الاقصی است.

وی ادامه داد: بخش زیادی از ساکنان سرزمین‌های اشغالی به این نتیجه رسیده اند که اسراییل دیگر مکان امنی برای زندگی نیست و این به معنای آغاز مهاجرت معکوس و فروپاشی ساختاری در سرزمین‌های اشغالی است.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: امروز اعتقاد جدی میان اشغالگران صهیونیستی وجود دارد که رژیم اشغالگر ۸۰ سالگی خود را نمی‌بیند و این به برکت مقاومت مردم فلسطین است.

وی ادامه داد: سال گذشته دشمن با تحریک زنان به مصاف ایران اسلامی آمد و خط مقدم ایستادگی در مقابل این فتنه نیز بانوان مومن هستند.

سردار فدوی با بیان اینکه سپاه پاسداران همواره در حال ارتقای توان خود است ادامه داد: آمادگی برای مقابله با جنگ نرم دشمن باید در همه قشرها وجود داشته باشد.


صبر و مقاومت مردم دزفول در جبهه‌ها زبان زد بود

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه صبر و مقاومت مردم دزفول در جبهه‌ها زبان زد بود گفت: مردم مقاومت دزفول به پشتوانه علمای بزرگ این دیار در دوران دفاع مقدس صبر و مقاومت را معنا کردند.

وی مردم دزفول را تربیت یافته مکتب شیخ انصاری دانست و تصریح کرد: دزفول شهدای نام آور فراوانی تقدیم انقلاب و اسلام کرده است که این شهدا این عظمت بیر را در دزفول رقم زدند.

سردار فدوی تصریح کرد: مرحوم آیت الله سیدمجدالدین قاضی دزفولی محور مقاومت در دزفول بود که همه باید قدردان مجاهدت‌های این شهدا، علما و بزرگان بود.

به گزارش دزفوری از ایرنا به گواه آمار، دزفول تنها شهر اشغال نشده‌ای است که مورد شدیدترین حملات موشکی و بمباران هوایی و زمینی قرار گرفت اما هرگز تسلیم نشد. اصابت ۱۷۶ موشک دوربرد، ۲ هزار و ۵۰۰ گلوله توپ و ۳۳۱ راکت هواپیما در هشت سال جنگ هم نتوانست مقاومت و پایداری مردم دزفول در هم شکند.

شهرستان دزفول در طول دوران دفاع مقدس بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ شهید تقدیم میهن اسلامی کرد. به پاس این پایداری در هفتمین سال جنگ تحمیلی، به پیشنهاد دولت وقت، دزفول به عنوان شهر نمونه مقاومت کشور معرفی و در چهارم خرداد ۱۳۶۶ لوح زرینی به مردم دزفول اعطا شد.همچنین چهارم خرداد به نام روز مقاومت و پایداری مردم دزفول در تقویم جمهوری اسلامی نامگذاری شد.

براساس اعلام وزارت بهداشت فلسطین، شمار شهدای غزه به حدود ۹ هزار و ۵۰۰ نفر رسیده که از این تعداد سه هزار و ۹۰۰ نفر از شهدا کودک و ۲ هزار و ۵۰۹ نفر زن هستند ضمن اینکه تعداد زخمی‌ها نیز به بیش از ۳۲ هزار نفر افزایش یافته است.

همزمان با هفته بسیج، در راستای گرامی داشت یاد و خاطره شهدای این شهرستان یادواره ۲ هزار و ۶۰۰ شهید دزفول به عنوان یکی از برنامه های جانبی کنگره ملی ۲۴ هزار شهید استان خوزستان برگزار شد. دومین کنگره ملی شهدای خوزستان اسفندماه امسال برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا