اخبار دزفول

قاضی: موشک هایپرسونیک فتاح لرزه بر اندام اسراییل انداخت

خلاصه خبر
  • امام جمعه دزفول با ییان اینکه اسرائیل زمانی داعیه از نیل تا فرات را داشت، گفت: تنگ شدن حلقه محاصره این رژیم غاصب توسط جبهه مقاومت از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

به گزارش دزفوری از ایرنا، حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی در خطبه های این هفته نمازجمعه دزفول در مصلای امام علی (ع) اقدام اخیر سرباز شجاع مصری را ستود و اظهارکرد: شهادت این سرباز شجاع نشانه تحول در این کشور است در واقع تنها نقطه امنی که برای اسرائیل باقی مانده نیز برایشان ناامن شد.

موشک هایپرسونیک فتاح لرزه بر اندام اسراییل انداخت

خطیب جمعه دزفول با اشاره به رونمایی موشک هایپرسونیک فتاح گفت: این موشک لرزه بر اندام دشمنان به ویژه اسرائیل انداخت و آرامش را از آنها گرفت.

وی با اشاره به بازتاب گسترده رونمایی از موشک فتاح در جهان ادامه داد: قدرت بازدارندگی کشور به حدی رسیده که به خوبی نتیجه آن را می بینیم؛ کشورهای منطقه از آمریکا رویگردان شده و به سمت ایران آمده‌اند که از اثرات جبهه مقاومت است.

حجت الاسلام قاضی دزفولی بیان کرد: اگر توانمندی که در موشک داریم را در خودروسازی، مسکن، اشتغال و فرهنگ نیز داشته باشیم مشکلات این حوزه‌ها نیز برطرف می‌شوند.
وی افزود: ما در مقابل مشکلات ۴۳ سال مقاومت کردیم و مردم ایران توانستند مشکلات را پشت سربگذارند.

ضرورت امیدبخشی در جامعه

امام جمعه دزفول گفت: باید برنامه هایی با هدف بسترسازی امید در جامعه اجرا کرد که امنیت، کارآمدی و اعتماد اجتماعی از جمله راهکارها است.
وی افزود: اگر در جامعه ای احساس امنیت نباشد نمی‌توان جامعه موفقی داشت چراکه در بستر امید زمینه رشد، بالندگی و پیشرفت کشور فراهم می‌شود.
حجت الاسلام قاضی دزفولی تاکید کرد: نظام اسلامی در این ۴۳ سال حوادث مختلفی در عرصه‌های گوناگون را تجربه کرد و دشمن تصور کرد که کار نظام تمام است ولی نظام جمهوری اسلامی با رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری توانست تمام آنها را پشت سر بگذارد و اجازه نداد کشور به دست دشمن بیفتد.
وی با بیان اینکه هرجا به توصیه‌های مقام معظم رهبری بی‌توجهی شد دشمن یک قدم به جلو آمد، افزود: برای تحقق کارآمدی باید وحدت، جهادی عمل کردن، انقلابی عمل کردن و خدمت را مدنظر قرار داد.

امام جمعه دزفول بر ضرورت امیدبخشی در جامعه تاکید کرد و گفت: امیدآفرینی در جامعه بدون برخورداری از اعتماد عمومی امکان پذیر نیست.

وی افزود: امیدآفرینی نیازمند اعتماد به تصمیم سازان، اعتماد به تصمیم گیران و سیاست گذاران، اعتماد به سیاستمداران، قانونگذاران و ناظران است.
حجت الاسلام قاضی دزفولی اظهارکرد: مسوولان باید تلاش کنند و نشان دهند که خدمتگزاران مردم هستند، باید به مردم بها بدهند تا شاهد اعتماد اجتماعی و امیدآفرینی باشیم.
وی با بیان اینکه ایجاد امید، سرمایه اجتماعی را در مسیر رشد و پیشرفت کشور قرار می‌دهد، افزود: یکی از اهداف دشمن ایجاد یاس و ناامیدی است؛ دشمن تلاش دارد تلقین کند کشور ما به بن بست خورده و مشکلات آن قابل حل نیست.

امام جمعه دزفول گفت: باید توجه داشت دشمن به دنبال این است که اعتماد را از مسوولان سلب کند و برنامه های خود را عملی کند؛ این یک جنگ ترکیبی است که باید مراقب باشیم.

وی ادامه داد: برخی در جامعه نادانسته یا مغرضانه مشکلات را سیاه‌نمایی می‌کنند و باعث می‌شوند امید در جامعه کمرنگ شود.
حجت السلام قاضی دزفولی اظهارکرد: برخی افراد به صورت عمدی فقط نکات منفی را می‌بینند و درخصوص ناامنی اغراق می‌کنند البته مقدار کم ناامنی هم پذیرفته نیست ولی باید مراقب باشیم در زمین دشمن بازی نکنیم.
وی افزود: افرادی که به صورت معقول مشکلات را طرح و راهکار ارائه می‌کنند و مطالبه عدالت اجتماعی، مبارزه با فساد و رانت خواری، مبارزه با بی‌حجابی و خدمت به مردم را دارند، کار درستی انجام می‌دهند.

مدیران ناکارآمد و نفوذی کنار گذاشته شوند

امام جمعه دزفول با بیان اینکه رهبر انقلاب بزرگترین مطالبه گر است و باید از ایشان الگوبرداری شود، گفت: مطالبه گری معقول موجب امیدآفرینی در جامعه می‌شود.

وی با بیان اینکه ۹۰۰ نمازجمعه در کشور برگزار و مطالبه گری می شود، افزود: قوای سه گانه، همه دستگاه‌ها و نهادها باید برای رفع مشکلات کشور به ویژه مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم ید واحده باشند.

حجت الاسلام قاضی دزفولی اظهارکرد: مدیران ناکارآمد و نفوذی شناسایی و کنار گذاشته شوند و از عناصر توانمند و باانگیزه برای خدمت به مردم استفاده شود؛ در این زمینه هیچ گونه مماشاتی پذیرفته نشود.

امام جمعه دزفول سالروز سی وچهارمین ارتحال امام خمینی(ره) و تجدید میثاق دوباره مردم با آرمان های ایشان را نیز گرامیداشت و گفت: مقام معظم رهبری در این روز فرمایشات مهمی داشتند که برای استمرار انقلاب و ایجاد امید در جامعه باید مورد توجه قرار گیرند.
حجت الاسلام قاضی دزفولی گفت: امام خمینی (ره) توانست رژیم شاهنشاهی که از طرف استکبار جهانی حمایت می‌شد را جایگزین انقلاب اسلامی کند که کار بزرگی بود.
وی افزود: امام خمینی(ره) با ایمان و امید توانست سه تحول بزرگ در سبک کشور، جهان و امت اسلامی و تحول اجتماعی ایجاد کند.
خطیب جمعه دزفول اظهارکرد: دشمنان تلاش کردند دین را از عرصه زندگی مردم پاک کنند ولی امام خمینی(ره) توانست در امت اسلامی تحول ایجاد کند.

وی همچنین سالروز شهادت آیت الله صیادی به دست جلادان رژیم پهلوی را گرامیداشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا