اخبار دزفول

اضافه شدن سه رشته مقطع کارشناسی ارشد به دانشگاه آزاد دزفول

خلاصه خبر
  • سه رشته طبیعت گردی( اکوتوریسم)، روان شناسی ورزشی و علوم زمین - زمین ساخت ( تکتونیک ) به رشته‌های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول اضافه شدند.

به گزارش دزفوری از خبرگزاری علم و فناوری آنا، دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول سه رشته کاربردی و جدید را به رشته‌های کارشناسی ارشد خود اضافه کرد. این رشته‌های جدید شامل طبیعت گردی-اکوتوریسم، روان شناسی ورزشی و علوم زمین با گرایش زمین ساخت (تکتونیک) هستند.

حسین اسدی ذاکر مسئول روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول در این‌باره گفت: طبیعت گردی-اکوتوریسم رشته‌ای بسیار جذاب برای دانشجویانی است که به دنبال اکتشاف زیبایی‌های طبیعت هستند. هدف از این رشته، آشنایی با مناطق اکوتوریسم، چگونگی استفاده از منابع اکوتوریسم برای رشد اقتصادی و حفاظت از محیط زیست است. دانشجویان این رشته، مطالب مفید و کاربردی در مورد جنبه‌های مختلف گردشگری مانند کسب و کار و حفظ منابع طبیعی و تاریخ زیست محیطی می‌آموزند.

وی ادامه داد: رشته روانشناسی ورزشی عمدتاً به بررسی عوامل روانشناختی در عرصه ورزش عمومی و قهرمانی می‌پردازد و تلاش دارد با درک عوامل ذهنی ـ روانی مؤثر بر عملکرد در ورزش، موجبات ارتقاء عملکرد فرد و تیم را فراهم کند. یافته‌ها و جذابیت‌های علم روان‌شناسی، اینبار به کمک ورزشکاران آمده و متخصصین این رشته را قادر خواهد ساخت تا به روش‌های علمی، بازدهی فعالیت‌های ورزشی را به میزان قابل توجهی افزایش دهند.

اسدی ذاکر افزود: رشته علوم زمین – زمین ساخت یک رشته مهم در حوزه علوم زمین است که دانشجویان با فرایند‌های تکتونیکی و ایجاد کوه‌ها و دروازه‌های زمینی آشنا می‌شوند. در این رشته، دانشجویان با تحلیل لایه‌های زمینی و شکل گیری آن‌ها آشنا می‌شوند و دانش‌آموختگان کارشناسی ارشد این رشته نیز در مشاغل کلیدی مانند صنایع مرتبط با اکتشاف و استخراج منابع نفتی، گازی و معدنی کشور، صنایع عمرانی مانند راه‌سازی، سدسازی و شهرسازی و همچنین برآورد مخاطرات زمین مانند زلزله و زمین‌لغزش مشغول به خدمت هستند.

مسئول روابط عمومی واحد دزفول گفت: دانشگاه آزاد اسلامی دزفول با اضافه کردن سه رشته کارشناسی ارشد جدید به دانشجویان فرصت می‌دهد تا در حوزه‌های جدیدی همچون طبیعت گردی، روان شناسی ورزشی و علوم زمین-زمین ساخت تحصیل کنند. این رشته‌ها با نیاز‌های بازار کار هماهنگ شده‌اند و به دانشجویان امکان می‌دهند تا با ورود به حوزه‌های مرتبط، به عنوان متخصصانی باتجربه و دارای دانش کافی عمل کنند. این رشته‌های جدید به دانشجویان کمک می‌کنند تا مهارت‌های مورد نیاز برای این حوزه‌ها را به دست آورده و در آینده در بازار کار رقابتی بهترین شغل‌ها را کسب کنند.

به گزارش دزفوری، داوطلبان مجاز به انتخاب رشته و همچنین داوطلبانی که معدل کارشناسی آنها ۱۶ به بالا و فارغ‌التحصیل ۱۳۹۹ به بعد(بدون آزمون)، می توانند از ترم مهر ۱۴۰۲ در این رشته ها مشغول به تحصیل شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا