اخبار خوزستانویژه

اعلام محدودیت‌های کرونایی در خوزستان

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خوزستان، رضا نجاتی با اشاره به شرایط شهرستان‌ها از لحاظ همه گیری کرونا گفت:در حال حاضر از ۲۷ شهرستان در خوزستان، ۱۰ شهرستان در شرایط نارنجی و ۱۷ شهرستان در شرایط زرد هستند.

نجاتی اضافه کرد: شهرستان‌های آبادان، امیدیه، اندیمشک، اهواز، ایذه، بهبهان، لالی، هفتکل، رامشیر و شوشتر در شرایط نارنجی و شهرستان‌های آغاجاری، اندیکا، باغملک، باوی، ماهشهر، حمیدیه، خرمشهر، دزفول، دشت آزادگان، رامهرمزف شادگان، شوش، مسجدسلیمان، هندیجان، هویزه، کارون و گتوند در شرایط زرد قرار دارند.

وی با تشریح محدودیت‌های کرونایی در شهرستان‌های نارنجی و زرد، گفت: در شهرستان‌های نارنجی مشاغل گروه یک و ۲ مجاز به فعالیت هستند، ولی مشاغل گروه ۳ و ۴ همچنان تعطیل هستند.

نجاتی افزود: در شهرستان‌های نارنجی ادارات و سازمان‌های دولتی و غیردولتی این شهرستان نیز با یک سوم کارکنان فعالیت کرده و مابقی به صورت نوبت کاری خواهند بود، در ادارات خدمات دهنده همچون بانک‌ها نیز ۵۰ درصد کارکنان در محل کار حاضر باشند و مابقی در صورت نیاز با صلاحدید مدیران به صورت حضوری یا غیرحضوری فعالیت خواهند کرد.

وی همچنین اظهار داشت: در شهرستان‌های زرد مشاغل گروه یک و ۲ و ۳ مجاز به فعالیت و شهرستان‌های گروه ۴ همچنان تعطیل هستند.

نجاتی اضافه کرد: در شهرستان‌های زرد کارکنارن ادارات و سازمان‌های دولتی و غیردولتی این شهرستان نیز با دو سوم کارکنان فعالیت کرده و مابقی به صورت نوبت کاری خواهند بود، در ادارات خدمات دهنده همچون بانک‌ها نیز ۱۰۰ درصد کارکنان در محل کار حاضر باشند.

وی در ادامه اظهار داشت: در شهرستان‌های زرد مشاغل گروه یک و ۲ و ۳ مجاز به فعالیت و شهرستان‌های گروه ۴ همچنان تعطیل هستند.

نجاتی تاکید کرد: شیوه نامه اجرایی فعالیت مشاغل و ادارات به سازمان صمت و فرمانداری‌ها و ادارات ابلاغ شده است.

سخنگوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در خوزستان همچنین گفت: طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا محدودیت تردد در شهر‌های نارنجی تا اطلاع ثانوی همچنان ادامه دارد و در صورت تصمیم گیری جدید درباره آن اطلاع رسانی می‌شود.

وی افزود: در شهر‌های نارنجی خورو‌های با پلاک بومی اجازه خروج و خودرو‌های با پلاک غیربومی اجازه ورود ندارند و رفت و آمد در ساعت‌های ۲۱ تا ۴ بامداد ممنوع است.

نجاتی اضافه کرد: ساکنان اهواز که خودروی با پلاک غیربومی دارند و ساکنان اهواز که محل کارشان خارج از این شهر است، می‌توانند با کارت شناسایی و گواهی محل خدمت تردد کنند و پلیس در این زمینه با آن‌ها همکاری می‌کند.

وی در ادامه ضمن درخواست از شهروندان برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای مقابله با همه گیری کرونا، گفت: با همکاری مردم خوزستان و به ویژه اهواز آمار مبتلایان کاهش یافته که رضایتمندی خوبی بین مردم از اعمال محدودیت‌ها را به دنبال داشته و برخی خواستار ادامه محدودیت‌ها شدند.

نجاتی با اشاره به فرارسیدن فصل زمستان و سردتر شدن هوا نسبت به موج زمستانی کرونا در استان هشدار داد و افزود: با توجه به شرایط خاص زمستان، از شهروندان می‌خواهیم همچنان پروتکل‌ها را به صورت جدی رعایت کنند تا در این فصل با افزایش بیماری‌ها و کاهش ظرفیت بیمارستان‌ها، غافلگیر نشویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا