دسته‌بندی نشده

انتشار کرونا در دزفول شدت گرفت

علی قمیشی روز یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: حدود ۲۶ نفر در حال حاضر در بیمارستان بزرگ دزفول بستری هستند و همچنان آمار مبتلایان به کرونا و بستری بیماران در حال افزایش است.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی دزفول با آرزوی سلامتی و تندرستی برای شهروندان، امکانات و فضای مورد نیاز را برای بیماران احتمالی پیش بینی و آماده کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول اظهارداشت: یک بخش کرونا در زمان آبی بودن وضعیت شهرستان دزفول فعال بود که اکنون یک بخش دیگر آماده شده است.

وی با اشاره به افزایش موارد بستری بیماران در بیمارستان بزرگ دزفول از هفته گذشته ادامه داد: امیدواریم با همکاری مردم میزان افزایش بیماری به گونه‌ای نباشد که مجبور به افزایش بخش‌های کرونا در بیمارستان بزرگ دزفول شویم.

قمیشی از شهروندان خواست احساس مسوولیت بییشتری داشته باشند و با رعایت پروتکل‌ها از ورود شهرستان به پیک جدید بیماری جلوگیری کنند.

«شهرستان دزفول در برخی ماه‌ها وضعیت قرمز را هم به خود دیده و اغلب خانواده‌ها تجربه از دست دادن عزیزان خود را دارند که انتظار می‌رود با رعایت پروتکل‌ها جلوی رنگ عوض کردن و وخیم ترشدن وضعیت شهرستان را بگیرند.»   

افزایش آمار مبتلایان بعد از دورهمی‌های روز مادر در دزفول

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول از افزایش آمار مبتلایان به کرونا بعد از دورهمی‌های روز مادر در شهرستان دزفول خبر داد و گفت: بعد از شب یلدا و دورهمی‌های مربوط به روز مادر شاهد افزایش موارد مثبت تست‌های کرونا و مراجعه به بیمارستان بودیم.

وی افزود: طبق بررسی و تحلیل‌های آماری درصد بالایی از دلایل انتشار بیماری و افزایش آمار مبتلایان در شهرستان دزفول مربوط به نشست‌ها و دورهمی‌های خانوادگی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با تاکید بر لزوم خودداری از برگزاری هرگونه تجمع از جمله مراسم عزا و عروسی و نشست‌های خانوادگی گفت: برگزاری برخی مراسم، مناسبت‌ها و نشست‌ها در افزایش آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان دزفول تاثیر داشته است.

«موضوع برگزاری مراسم عزا و عروسی از چالش‌های جدی شهرستان دزفول است به طوریکه مراسم عزا با جمعیت‌های سه هزار و ۲ هزار نفری از اقوام مختلف شهرستان بازتاب زیادی در رسانه‌ها داشته است؛ همچنین با وجود تعطیل بودن تالارهای عروسی یا استفاده حداقلی از ظرفیت آنها، اغلب جشن‌های عروسی در باغ‌های خصوصی با تجمع بالا برگزار می‌شوند.» 

قمیشی در ادامه با بیان اینکه گروه سنی مبتلایان اخیرا به سنین پایین‌تری منتقل شده است، اظهارداشت: شهروندان دقت داشته باشند که جوان بودن و داشتن سلامتی کامل نافی ایجاد عوارض شدید کرونا نیست همانطور که اخیرا این اتفاق برای ۲ نفر از ورزشکاران که از سلامت خوبی برخوردار بودند، رخ داد.

«غم از دست دادن مهرداد میناوند و علی انصاریان ۲ ورزشکار مطرح کشور در فاصله یک هفته دل ورزشکاران و مردم ایران را به درد آورد.»

کرونای انگلیسی در دزفول مشاهده نشده است

«هشتم بهمن ماه بود که رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از شناسایی یک مورد مبتلا به کرونای انگلیسی در این شهر خبر داد و گفت: این بیمار مسافری از کشور هلند بوده که در فرودگاه از او نمونه‌گیری شده است.»

قمیشی با بیان اینکه تاکنون کرونای انگلیسی در شهرستان دزفول مشاهده نشده است، گفت: اخیرا ابتلا و درگیری خوشه‌ای در شهرستان دزفول نداشته‌ایم.

وی افزود: بهتر است شهروندان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفاظتی از به خطر انداختن جان خود و اطرافیان جلوگیری کنند.

استان خوزستان تا ۱۰ روز پیش از لحاظ رنگ بندی کرونا جزو استان‌های آبی(کم خطر) بود که به یکباره این وضعیت تغییر و در حال حاضر بیشتر شهرهای استان از جمله دزفول به رنگ زرد درآمده‌اند و درصورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی احتمال نارنجی و قرمز شدن آن نیز وجود دارد. 

استاندار خوزستان روز گذشته(شنبه) در نشست ستاد استانی مدیریت کرونا اعلام کرد موارد بستری ناشی از شیوع ویروس کرونا در خوزستان از ۸۵ نفر روزانه به ۲۶۰ نفر، معادل سه برابر افزایش یافته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا