اخبار دزفول

بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی و مراسم یادبود سه هزار نفری در دزفول

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه دزفول جمعه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: بزرگ و کدخدای یکی از طایفه‌های شهرستان دزفول چندماه پیش فوت کرده بود که ازخانواده وی تعهد گرفته شد به منظور جلوگیری از شیوع کرونا مراسم عزاداری برگزار نکنند.

علی قلطاق ساز افزود: امروز با وجود تذکرهای داده شده مراسم یادبودی با جمعیت بالا برای این کدخدا برگزار شد که امکان برخورد نیروی انتظامی به منظور حفظ آرامش در منطقه وجود نداشت.

وی با اظهار تاسف از رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی در این مراسم گفت: متولیان برگزاری این مراسم احضار و با آنها برخورد لازم خواهد شد تا شاهد تکرار چنین مراسمی در روزهای کرونایی نباشیم.

رییس مرکز بهداشت دزفول نیز در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: این مراسم روبروی زندان دزفول برگزار شد که موضوع را به امور حقوقی‌، نیروی انتظامی و فرمانداری اطلاع دادیم.
رضا پورآیین افزود: برگزاری چنین مراسمی ممنوع بوده و موجب شیوع کرونا می‌شود. 
حمید مهرابی مدیر امور حقوقی مرکز بهداشت دزفول نیز اظهارداشت: بالای سه هزار نفر در این مراسم حضور داشتند که متاسفانه زیر۳۰ درصد افراد ماسک زده بودند.

 وی با بیان اینکه متولیان برنامه به تذکرهای ماموران بهداشت درخصوص توزیع ماسک و مواد ضدعفونی در مراسم توجه نکردند، افزود: اکنون وضعیت کرونا در دزفول خوب است ولی با برگزاری چنین مراسمی امکان افزایش آمار وجود دارد.
مدیر امور حقوقی مرکز بهداشت دزفول با اشاره به پلمب بیش از ۲ هزار واحد صنفی و جلوگیری از تجمع در باغ‌ویلاها در ماه‌های اخیر اظهارداشت: نتیجه این اقدامات شبانه روزی کاهش بخش‌های کرونای بیمارستان بزرگ دزفول از هفت بخش به یک بخش و رسیدن به وضعیت مطلوب کنونی است.

وی افزود: تعداد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان بزرگ دزفول به زیر ۲۵ نفر رسیده است که باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی این وضعیت را حفظ کرد.

انتظار می‌رود مردم شهرستان دزفول از طایفه‌ها و اقوام مختلف به منظور جلوگیری از شیوع کرونا از برگزاری مراسم بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی خودداری کنند.

کادر بهداشت و درمان شهرستان دزفول از زمان شیوع کرونا زحمات زیادی متحمل شده و تعدادی شهید در این راه تقدیم کرده‌اند لذا همراهی مردم از اقوام مختلف به منظور پایداری شرایط موجود تا زمان توزیع واکسن کرونا ضروری است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا