اخبار دزفول

سرمازدگی به محصولات کشاورزی دزفول خسارت زد

خلاصه خبر
  • مدیر جهاد کشاورزی دزفول گفت: کاهش دما در سه روز گذشته موجب یخ زدگی و خسارت به محصولات ‌کشاورزی دزفول به ویژه سبزی و صیفی شد.

احمد زارعی افزود: طی ۷۲ ساعت گذشته به ویژه شب گذشته، دمای پایین و حدود منفی ۲ درجه سانتیگراد باعث یخ زدگی در سطح مزارع شهرستان و ایجاد خسارت به برخی محصولات سبزی و صیفی، سیب زمینی، گلخانه‌های سنتی و درختان مرکبات شد.
وی ادامه داد: محصولات سیب زمینی پیش کار، محصولات زیرپوشش پلاستیک نظیر کدو، بامیه، لوبیا و صیفی‌جات برگی از جمله محصولاتی هستند که دچار خسارت سرمازدگی شده‌اند. 
مدیر جهاد کشاورزی دزفول گفت: برآورد ریالی خسارات وارده از طریق مراکز جهاد کشاورزی در حال بررسی و جمع آوری است و بعد از جمع بندی توسط کارشناسان مجموعه جهاد کشاورزی اعلام می‌شود.
وی به کشاورزان توصیه کرد برای جبران بخشی از خسارت وارده و پیشگیری از یخ زدگی احتمالی اقدامات لازم از جمله محلول پاشی با آمینواسیدها یا آمینوکلات‌ها یا کودهای پتاسه مانند سلوپتاس را انجام دهند.
زارعی گفت: کشاورزان در مزارعی که امکان آبیاری شبانه وجود دارد برای جلوگیری از خسارت اقدام لازم را انجام دهند.

به گزارش هواشناسی خوزستان، تا روز یکشنبه احتمال دمای زیر صفر درجه و یخ‌زدگی سطح زمین در مناطق شمالی، شرقی و ارتفاعات استان مورد انتظار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا