اخبار دزفول

نیمه اول امسال ۳۲۲۷ زایمان به ثبت رسید

خلاصه خبر
  • مسئول امور مامایی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول خبر داد: در شش ماهه اول سال ۱۴۰۲ آمار زایمان در بیمارستان بزرگ دزفول (دکتر گنجویان)، ۳۲۲۷ زایمان به ثبت رسیده است.

به گزارش دزفوری از وبدا ،فاطمه بهرامی پور، اظهار داشت: با توجه به اهمیت قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، آمار زایمان طبیعی و سزارین در بیمارستان بزرگ دزفول (دکتر گنجویان) از ۲۹۹۰ زایمان در نیمه اول سال ۱۴۰۱ به ۳۲۲۷ زایمان در نیمه اول امسال افزایش یافته است.

مسئول مامایی دانشگاه گفت: در کمیته مراقبت و درمان جوانی جمعیت، گزارشی از عملکرد اجراسازی مواد قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت که در مهر و آبان ۱۴۰۲ توسط معاونت غذا و دارو، معاونت درمان و بیمارستانهای تابعه دانشگاه انجام گردیده است ارائه شد.

وی افزود: با توجه به اهمیت قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت با اولویت زایمان طبیعی مادران باردار می بایست با آموزشهای کافی، ترس و هراس از زایمان طبیعی را کنار گذاشته و برای تأمین سلامتی خود و نوزادانشان زایمان طبیعی را انتخاب نمایند.

بهرامی پور در خاتمه بیان کرد: در این کمیته دانشگاهی، راهکارهای لازم برای ارجاع زوجهای نابارور در مراکز درمان ناباروری سطح ۲ و ۳ دانشگاه، کاهش شاخص سزارین کل و سزارین نخست زا و همچنین کاهش آمار IUFD ارائه گردید.

کمیته مراقبت و درمان جوانی جمعیت در روز یکشنبه ۱۴ آبان ماه ۱۴۰۲ به میزبانی امور مامایی معاونت درمان و با حضور معاونان درمان و غذا و دارو، مدیر درمان و سایر اعضاء در سالن اجتماعات مدافعان سلامت معاونت درمان برگزار گردید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا