اخبار دزفولاخبار خوزستان

گندم پیشتاز زیرکشت قراردادهای زمستانه شمال خوزستان

خلاصه خبر
  • مدیر امور مشترکان آب شرکت بهره برداری از شبکه‌های آبیاری شمال خوزستان گفت: از ابتدای فصل قراردادهای زمستانه، قرارداد آب بیش از ۲۳ هزار هکتار محصول گندم در امور مشترکان شرکت بهره برداری از شبکه‌های آبیاری شمال خوزستان ثبت شده است.

محمدرضا سپهری افزود: سطح زیر کشت قرارداد آب بهای محصولات راهبردی چغندرقند و کلزا در این مدت به ترتیب چهار هزار و ۵۰۰ هکتار و سه هزار و ۳۰۰ هکتار گزارش شده است.
وی سایر محصولات عمده زمستانه در شبکه‌های آبیاری شمال خوزستان را ذرت علوفه‌ای، سبزی، هویج، کاهو، جو، پیاز و کلم اعلام کرد و افزود: کل قراردادهای آب بهای انواع محصولات زمستانه تاکنون، ۵۰ هزار و ۹۷۶ هکتار است.
به گفته وی با توجه به تعطیلات روزهای گذشته عقد قرارداد محصولات زمستانه تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری تمدید شده و کشاورزان شبکه‌های آبیاری شمال خوزستان فقط در مهلت یاد شده می‌توانند نسبت به ثبت قرارداد آب بهای خود اقدام کنند.
سپهری سطح زیر کشت قراردادهای سالانه شبکه‌های آبیاری شمال خوزستان شامل باغات میوه، گل رز، گل فصلی، گیاهان دارویی و یونجه را بیش از ۲ هزار و ۴۷۲ هکتار اعلام کرد و اظهارداشت: عقد قرارداد آب محصولات سالانه در سال جاری، پس از اعلام سازمان آب و برق خوزستان در نیمه دوم خرداد ماه انجام می‌شود.
شرکت بهره برداری از شبکه‌های آبیاری شمال خوزستان مدیریت شبکه‌های آبیاری دز و کرخه شمالی را در وسعتی نزدیک به ۱۸۰ هزار هکتار و بیش از ۱۸ هزار مشترک برعهده دارد.

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا