اخبار دزفول

توضیحات رئیس هیئت مدیره پروژه طاووس دزفول درباره علل توقف پروژه

شرکت طاووس : توقف پروژه هیچگاه بخاطر مسائل مالی نبوده بلکه بخاطر دستور و حکم شهرداری بوده است / سه کیلومتر لوله جهت دفع آبهای سطحی و چند صد تن میلگرد جهت پروژه قائم‌ توسط شرکت طاووس به شهرداری داده شده که قرار بود به جای مبلغ زمین باشد که بعدها شهرداری موضوع را رد کرد

در پاسخ به متن روز جمعه ۱۳ فروردین در خصوص پروژه برج بزرگ طاووس مطالب ی هرچند مختصر خدمتتان عرض میکنم .

پروژه طاووس یک حقیقت غیر انکار بود و برعکس آنچه تاکنون نشر و گفته شده دارای پشتوانه مالی چند هزار میلیاردی بود که بارها مستندات و مدارک آن به مسئولین شهری ، استانی و کشوری توسط مدیران شرکت طاووس جهان ارائه شده و هیچکس نتوانست براصالت و وجود آن خدشه ی وارد کند .

پروژه طاووس حقیقتی از عشق و رق و وطن دوستی بوده و هست و آنچه این سالها گفته شده توسط بعضی اعضای شورا و شهردار دزفول مبنی بر عدم توانایی اجرایی پروژه طاووس توسط شرکت طاووس جهان صحت نداشته و اتهامی بزرگ و غیر قابل اثبات است .

به چند مورد که شما مردم شریف و صادق دزفول بر آن اشراف کامل دارید اشاره میکنم .

در طول شروع احداث پروژه چندین بار از سوی شهرداری توقف اجرای پروژه صادر شد .

همچنین به دلیل موانع پیشرو سرمایه گذاران خارجی از سرمایه گذاری منصرف و از شرکت طاووس اعلام غرامت و خسارت کردند.

شرکت طاووس جهان بجز تامین سرمایه برای برج طاووس در دیگر پروژه های دزفول نیز کمک مالی از طریق تامین مصالح (میلگرد) نیز کرد

همچنین شرکت طاووس برای جمع آوری آبهای سطحی شهر حدود ُسه کیلومتر لوله تامین کرد و در سطح شهر مورد استفاده قرار گرفت و تاکنون بابت آنها هیچ مبلغی به شرکت طاووس پرداخت نشده است .

این دو مورد هزینه طاووس در پروژه های شهری در ازای پول زمین بوده و طی قراردادی مقرر شده بود که زمین توسط طاووس در ازای این مبالغ خریداری شود و از شرکت شهرداری خارج شود که متاسفانه علیرغم این هزینه ها اما زمین به شرکت طاووس واگذار نشد و این پیشنهاد طاووس را نیز رد کردند.

آیا در سال ۹۰ پس عقد قرارداد و مراسم کلنگ زنی شرکت طاووس شروع بکار نکرد ؟
آیا شرکت طاووس بمحض کلنگ زنی با بیش از یکصد و پنجاه کمپرسی و لودر و حدود ۶۰۰ نفر بطور شبانه روزی کار و عملیات اجرایی شروع نکرد ؟ آیا تاکنون کدام بخش خصوصی یا دولتی توانسته حداقل چهار سرمایه گذار بزرگ بین الملی را وارد دزفول کند ؟(هنوز تصاویر و مصاحبه های بعضی از مسولین درسایتهای خبری با سرمایه گذاران موجود است) کدوم پروژه در دزفول از وزارت امور اقثصادی و خارجی و دیگر وزارتخانه ها و ادارات ذیربط مجوز سرمایه گذاری و تایید سرمایه‌گذار داشته است ؟ درکدام پروژه تاکنون در یک روز بیش از یکصد وبیست تریلر و کامیون و…تجهیزات کارگاهی وارد پروژه شده بجز پروزه طاووس ؟ درکدام پروژه بزرگی مثل طاووس تمام مصالح مورد نیاز فندانسیون اعم از میله گرد قالبهای فنداسیون و سیمان و بچینگ و….بطور کامل در پروژه تامین شده بجز پروزه طاووس ؟ کدوم یک از پروژه های شهرستان دزفول پیمانکار اجراییش یکی از بزرگترین و با سابقه ترین پیمانکاران رتبه ی یک کشوری داشته بجز پروزه طاووس .؟

در مورد هزاراتن تن شن و گل برداشت شده از زمین پروژه طاووس نیز لازم به توضیح است همه شما شاهد بودید که تمام برداشتهای شبانه روزی که بالغ بر یک میلیون متر مکعب خاکبرداری بوده در زیرساختهای پل پنجم ، ‌خیابانهای آزادگان ، ملاصدرا ، جاده کمربندی و…در شهر دزفول استفاده شد که برای همه روشن و غیر قابل انکار هست و تاکنون شهرداری بابت تمام این مصالح که برداشت و حمل آن هزینه ی هنگفتی داشته مبلغی به شرکت طاووس پرداخت نکرده است.

پس شرکت طاووس جهان با عشق به شهر مقاوم دزفول و رق ملی تصمیم به ساخت برجی بزرگ و‌ با کاربریهای همچون تجاری ، تفریحی ، درمانی ، فرهنگی ، گردشگری و ورزشی را گرفت که میتوانست نیازها و کمبودهای شهرستان دزفول را به خوبی پوشش دهد و قطعا سنبلی زیبا در شهر به یادگار بگذارد .

آیا این موارد دلیلی بر توانمندی شرکت طاووس جهان نبوده ؟ کدام پروژه در طول تاریخ شورا و شهرداری تاکنون حدود سه هزار نفر اشتغالزایی داشته است ؟

آیا شرکت طاووس با این اقتدار و قدرت اگر در شهرهای مثل تهران اصفهان شیراز مشهد و…سرمایه گذاری میکرد چند برابر سوددهی نداشت ؟

در پایان اعلام میکنم جهت ارائه ی مستندات و اثبات توانمندی شرکت طاووس جهان به پیشنهاد خبرگزاری دزآفاق آمادگی کامل مناظره با شهردار فعلی ، شهردار سابق و همچنین اعضای محترم شوراهای دوره سوم چهارم و پنجم را اعلام میکنم تا برای مردم عزیز و شریف دزفول یکبار برای همیشه موضوع پروژه طاووس شفاف گردد .

✍️ مخلص و ارادتمند همه ی مردم شریف رحمان صدرایی فر

منبع
دزآفاق

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. سلام از شما خواهشمندم که در خبرگذاری فارس من یک پویش با همین عنوان بزنید چون باعث رسیدگی سریع تر میشود و مسئول مربوطه مجبور به پاسخگویی زیرا این مسئله نه از طیف قضایی که ابروی دزفول و مال و جان همه شهروندان را تهدید میکند لطفا این مسئله را در فارس من اطلاع رسانی کنید زیرا اگر حمایت ها بیشتر باشد با عالی ترین مقام مربوطه یا این مسئله در صحن مجلس رسیدگی میشود من بچه دزفولم منتظر پویش شما هستیم،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا