اخبار دزفولویژه

آوایی در صحن علنی مجلس به رئیس جمهور در خصوص نصب تابلوی شهرستان تذکر داد

به گزارش دزفوری، سیداحمد آوائی در نشست علنی صبح امروز(سه شنبه، ۳۰ دی ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، با بیان اینکه امروز مردم ایران تحت تأثیر بحران اقتصادی هستند که بیش از تحریم های خارجی ناشی از انباشت سال ها سوءمدیریت و سیاست های غلط اقتصادی است، گفت: تأکید می کنم تنها راه نجات کشور تکیه بر توان داخلی و استعدادهای بی نظیر خدادادی و حل مشکل سوءمدیریت در کشور است.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: اگرچه استفاده از سیاست خارجی به عنوان یکی از ابزارهای رفع موانع، موثر است، اما نباید راه حل مشکلات کشور را در خارج از مرزها و در انتخابات های خارجی جستجو کرد.

وی ادامه داد: باید همه ارکان نظام در یک بسیج عمومی تلاش کنند تا گره هایی که به هر دلیل در امر تولید ایجاد شده است را باز کنند؛ گره هایی همچون مدیران ناکارآمد، ضوابط و قوانین دست و پاگیر، واردات بی رویه برخی اقلام که رونق تولید را به بیکاری، ناامنی، فقر و فساد تبدیل می کند.

آوائی در ادامه با اشاره به برخی مشکلات حوزه انتخابیه خود با بیان اینکه مشکلات خوزستان باید برای همه ما نمایندگان مردم از بالاترین اهمیت برخوردار باشد چرا که خوزستان منبع مولد ثروت کشور است، عنوان کرد: دشت خوزستان که در آن میلیون ها تن محصولات غذایی تولید می شود و می توانست مهم ترین قطب صنایع غذایی نه تنها در کشور بلکه در غرب آسیا باشد، به دلیل عدم سیاستگذاری کلان مجبور است تا محصولات خام خود را با نازل ترین قیمت به بازار عرضه و یا در مواقع فراوانی تولید، دفع کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اضافه کرد: چنانچه وزارتخانه های صمت و جهاد کشاورزی اراده ای برای تغییر وضع موجود داشته باشند، مدیران شهرستان دزفول آمادگی کامل برای تأسیس یک منطقه ویژه اقتصادی با رویکرد صنایع تبدیلی کشاورزی را داشته و تردیدی نیست که یک منطقه ویژه کشاورزی، خوزستان را از بن بست فعلی نجات می دهد.

وی در ادامه بی تدبیری و تصمیم نابخردانه دیگر در این استان را انتقال آب خوزستان و برداشت بی رویه آب از سرچشمه های رودخانه های دز و کارون دانست و افزود: شاید این اقدام مشکل کوتاه مدت تصمیم گیرندگان را ظاهرا حل کند اما جلگه خوزستان را منهدم می سازد لذا نمایندگان خوزستان وظیفه خود می دانیم از هر کوششی جهت جلوگیری از چنین خیانتی به نسل های آینده دریغ نکرده و از رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان متولی حاکمیتی موضوع می خواهیم با ما همراهی کرده و مانع چنین اقدام غیرکارشناسی شود.

آوائی ادامه داد: علاوه بر اینها، اعتبارات استان خوزستان نیز در شأن و تراز این استان نبوده و همان مقدار اختصاص یافته نیز محقق نمی شود.

این عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان با اشاره به وضعیت جاده های خوزستان به خصوص در حوزه روستایی گفت: وضعیت راه های استان غیراستاندارد است به گونه ای که دزفول یک پل به نام میانرود که از لحاظ پدافند غیرعامل و بار ترافیکی از اهمیت بالایی برخوردار است، ۱۸ سال است که بدون هیچ پیشرفتی درجا می زند.

وی با اشاره به مدیریت ضعیف استاندار خوزستان عنوان کرد: نماینده آبادان نیز خطاب به رئیس جمهور گفت که شما چه بدهی به شریعتی استاندار خوزستان دارید که او را تغییر نمی دهید؛ ضعف مدیریت در سیلاب ها، مشکل فاضلاب، هزینه کرد نامناسب منابع استان، عدم توسعه راه های استانی فقط بخشی از سوءمدیریت استاندار است که باعث شده بر اساس گزارش ارزیابی حوزه بازرسی وزارت کشور، ضعیف ترین عملکرد را در میان استان ها داشته باشد و متأسفانه مردم نجیب خوزستان هستند که تاوان سوءمدیریت ها را می پردازند.

آوائی در ادامه با بیان اینکه انباشتگی مطالبات به حق مردم دزفول و عدم پاسخگویی مسئولان بر دوش ما سنگینی می کند، یادآور شد: اقدامات عامدانه استاندار علیه مردم مظلوم دزفول، جای هیچ توجیهی مبنی بر سهوی بودن خطاها باقی نگذاشته است؛ برای نمونه سوءتدبیر استاندار در رابطه با نزاع سر تابلوی ورودی شهرستان دزفول باعث کشته شدن چند جوان بی گناه و غارت دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول شد و فرهیختگان هر دو شهر این واقعه شوم را نتیجه بی تفاوتی و بی تدبیری استاندار خوزستان در اجرای قانون و تأمین امنیت می دانند.

نماینده مردم دزفول در مجلس در ادامه تصریح کرد: عملکرد استان به گونه ای بوده است که مردم می گویند دولت از نصب تابلوی ورودی دو شهرستان عاجز است و این در حالی است که مرز قانونی هر دو شهر طی مصوبات سال های ۷۲ و ۷۶ وزارت کشور و وزارت راه مشخص شده و شورای تأمین استان طی مصوبه ای در شهریور ۹۸، حکم به نصب تابلوها طبق محدوده قانونی داده است.

وی اضافه کرد: با توجه به استنکاف استاندار خوزستان از اجرای مصوبات قانونی، ناچار به ارائه تذکر به شخص رئیس جمهور شدم تا مردم عزیز این دو شهرستان بیش از این تاوان انفعال غیرقابل توجیه در راستای نصب تابلوی ورودی دزفول و اندیمشک را نپردازند و اتفاقات تلخ سال های گذشته تکرار نشود لذا از وزیر کشور می خواهم تا دستور داده شود در اسرع وقت با اعمال حاکمیت، تابلوی ورودی هر دو شهرستان در محل قانونی نصب شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: بر خود فرض می دانم از مسئولان امنیتی کشور به خصوص فرمانده ناجا تشکر کنم که درجه نیروی انتظامی شهرستان دزفول را ارتقا بخشید و امیدوارم با تخصیص نیروی انسانی و امکانات و تجهیزات لازم، مردم شاهد برقراری امنیت مطلوب باشند./

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا