اخبار دزفول

انتقاد امام جمعه از عملکرد آبفای شهرستان دزفول

خلاصه خبر
  • حجت الاسلام بهرامپور با انتقاد از عملکرد آبفای دزفول گفت: طی یک هفته گذشته گزارش‌های مردمی از شکستگی لوله آب در ۲ منطقه دزفول از جمله کوی مدرس و مصلای جمعه دزفول ارایه شد که با وجود گذشت چندین روز هیچ اقدام موثری برای ترمیم این لوله‌ها انجام نشد.

به گزارش دزفوری از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین مسعود بهرامپور در خطبه‌های نماز جمعه این هفته دزفول در مصلای امام علی(ع) این شهر با قدردانی از دیپلماسی فعال دولت سیزدهم افزود: مذاکره اخیر ایران با آمریکا نشان داد که اگر ملت بزرگ ایران حقوق خود را بر اساس مذاکره مبتنی بر حکمت، عزت و مصلحت پیش ببرد پیروزی‌های بزرگتری رقم می‌خورد.

وی اظهار کرد: عجله برای رسیدن به خواسته‌ها موجب خارج شدن از پیروی از ولایت و ورود به ولایت و تبعیت از شیطان شد که این روند خسارت بار در دولت سیزدهم اصلاح شد.

حجت الاسلام بهرامپور تاکید کرد: ملت بزرگ ایران با رویکرد جدید مذاکره توانست بخشی از حقوق خود را گرفته و دشمن را تسلیم اراده خود کند.

وی افزود: همه دشمنان ملت ایران نتیجه مذاکره اخیر میان ایران و آمریکا را تسلیم شدن ایالات متحده در برابر اراده ایران تفسیر می‌کنند.

انتقاد امام جمعه دزفول به عملکرد مجلس در استعفای معاون وزیر کشور
خطیب جمعه دزفول با اشاره به تغییر معاون سیاسی وزیر کشور گفت: این اتفاق ناشی از زیاده خواهی برخی مسوولان بود که مطالبه مردم از رییس جمهور و رییس مجلس جلوگیری از تکرار چنین اتفاقاتی است.

وی همگرایی همه قوا را نیاز کنونی کشور دانست و تصریح کرد: نبود همگرایی میان دولت و مجلس چیزی جز آسیب به کشور در پی نخواهد داشت.

امام جمعه دزفول با گلایه از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و تشکر از معاون وزیر کشور در این موضوع گفت: معاون وزیر کشور با انصراف از مسوولیت مانع از تشدید اختلاف میان دولت و مجلس شد که این اقدام قابل تقدیر است.

وی تاکید کرد: معاون سیاسی وزیر کشور از نمایندگان مجلس خواسته بود که از رانت نمایندگی به نفع خود در موضوع تبلیغات انتخابات پیش رو استفاده نکنند که حرف بدی نبود ولی شاهد این چنین موضع گیری نمایندگان بودیم.

حجت الاسلام بهرامپور دخالت نکردن در انتصابات را مطالبه رهبر معظم انقلاب از نمایندگان مجلس دانست و ادامه داد: تعداد زیادی از نمایندگان مجلس خواهان استیضاح وزیر شدند و تعداد زیاد دیگری از نمایندگان نیز اظهارات معاون وزیر را محکوم کردند که این اقدام نمایندگان مردم در مجلس پسندیده نبود.

وی با تاکید بر اینکه ملت بزرگ ایران فریب گذشته را نخواهد خورد، افزود: ملت ایران تشخیص می‌دهد که چه مسوولی خادم و چه مسوولی خائن است.

امام جمعه دزفول با تاکید بر بیداری مردم و خواص کشور تاکید کرد: هر کس بخواهد حقوق مردم را تضعیف کند مردم و خواص جامعه در مقابل آنها ایستاده و محکم بر دهان آنها می‌زنند.

انتقاد امام جمعه دزفول از عملکرد آبفای این شهرستان
حجت الاسلام بهرامپور با انتقاد از عملکرد آبفای دزفول گفت: طی یک هفته گذشته گزارش‌های مردمی از شکستگی لوله آب در ۲ منطقه دزفول از جمله کوی مدرس و مصلای جمعه دزفول ارایه شد که با وجود گذشت چندین روز هیچ اقدام موثری برای ترمیم این لوله‌ها انجام نشد.

وی ادامه داد: لوله آب کوی مدرس یک هفته و لوله آب مصلای جمعه ۴۰ روز است که دچار شکستگی هستند ولی با وجود گزارش‌های متعدد مردمی به آبفا برای ترمیم این خطوط اقدام موثری انجام نشده است.

امام جمعه دزفول با بیان اینکه برای تصفیه و انتقال آب هزینه زیادی می‌شود، اظهارکرد: در شرایطی که آبفا در ترمیم خطوط شکسته آب کوتاهی می‌کند برخی نقاط با دبه به دنبال آب هستند.

وی با بیان اینکه از همه دستگاه‌های خدماتی مطالبه گری می‌شود، افزود: در صورتی که مشاهده شود دستگاهی در دزفول در حق مردم و دفاع از بیت‌المال کوتاهی می‌کند به طور قطع با مسوولان آن دستگاه‌ها برخورد می‌کنم.

حجت الاسلام بهرام پور با اشاره با نشست‌های متعدد با مدیران شهرستان از ابتدای انتخاب خود به عنوان امام جمعه دزفول طی ۲ ماه اخیر گفت: امکان حل مسایل دزفول با همگرایی همه مسوولان و برنامه ریزی جامع وجود دارد.

انتظار مردم جلوگیری از تکرار حوادث تروریستی است

حجت الاسلام بهرامپور با تسلیت شهادت شهدای حادثه تروریستی شاهچراغ گفت: واقعه شاهچراغ حادثه ای دلخراش بود که ملت ایران انتظار نداشت که بار دیگر شاهد تکرار چنین حوادثی در این حرم مطهر باشند.

وی با بیان اینکه انتظار مردم از دستگاه‌های امنیتی جلوگیری از تکرار چنین حوادثی است، افزود: افراد بسیار زیادی پس از این حادثه دستگیر شدند که باید از تلاش شبانه روزی نیروهای امنیتی و انتظامی برای تامین امنیت مردم قدردانی کرد.

سفرهای اربعین به روزهای پرازحام خلاصه نشود

امام جمعه دزفول با اشاره به آغاز سفرهای اربعین گفت: مراجع بزرگوار سفر اربعین را از اول تا آخر ماه صفر تعیین کرده اند به همین دلیل زایران اربعین سفر خود را مدیریت و از ازدحام در روزهای منتهی به اربعین اجتناب کنند.

وی افزود: گروه‌های مختلفی در این ایام با کاروان و یا به صورت انفرادی در این خیل عظیم جمعیت حضور می‌یابند که این حضور جمعی در این سفر معنوی بسیار پسندیده است.

حجت الاسلام بهرامپور تاکید کرد: شکل گیری کاروان‌های بانوان برای سفر به اربعین کاری پسندیده است ولی باید این کاروان‌ها منسجم تر شوند و در ایامی که مسیر اربعین خلوت تر است به این سفر زیارتی بروند.
خواص، معیارهای نامزدهای اصلح را برای مردم تبیین کنند
امام جمعه دزفول همچنین در خطبه اول خود با بیان اینکه انتخابات امسال اهمیت بسیار زیادی دارد، گفت: سرنوشت کشور و روند حل مسایل در گرو همسویی و هم افزایی دولت و مجلس است.
وی رای مردم تعیین کننده جهت گیری کشور دانست و ادامه داد: انتخاب برخی افراد و جریان‌ها در انتخابات‌های گذشته مسیر حرکتی کشور را تغییر داد که باید از این حوادث تجربه گرفت.
حجت الاسلام بهرام پور تصریح کرد: رویکرد نظام اسلامی جذب حداکثری است و به همین دلیل ممکن است برخی به دروغ و ریاکارنه خود را همسو با نظام و مردم نشان دهند.
وی با بیان اینکه شوری نگهبان نباید بر اساس سلیقه صلاحیت افراد را تایید و یا رد کند، افزود: وظیفه خواص تبیین شاخص‌ها و معرفی نامزدهای اصلح به مردم است تا با انتخاب فرد شایسته زمینه گره گشایی از مسایل کشور فراهم شود.

به گزارش ایرنا، همچنین در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه این هفته دزفول، علیرضا دیدارزاده از آزادگان سرافراز به بیان خاطراتی از دوران اسارت و مقاومت آزادگان در آن دورران سخت پرداخت.
۲۶ سال ۱۳۶۹، میهن اسلامی شاهد حضور اولین گروه آزادگان سرافرازی بود که پس از سال‌ها اسارت در زندان‌ها و اسارتگاه‌های رژیم بعث عراق، قدم به خاک پاک میهن اسلامی خود گذاشتند.
ستاد رسیدگی به امور آزادگان که در ۲۲ مرداد ۶۹ تشکیل شده بود، تبادل حدود ۵۰ هزار آزاده را با همین تعداد اسیر عراقی و با هماهنگی دستگاه‌های دیگر برعهده گرفت.
شهرستان دزفول ۴۶۵ آزاده سرافراز دارد که تعدادی از این آزادگان طی سال‌های اخیر بر اثر جراحات ناشی از دوران اسارت جنگ تحمیلی به خیل شهدا پیوسته‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا