اخبار دزفولاخبار سراسری

۴۲ هزار نفر اول مهرماه وارد آموزش و پرورش می‌شوند

خلاصه خبر
  • وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تعیین تکلیف تعدادی از استخدامی‌های آموزش و پرورش از زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم گفت: حدود ۴۲ هزار نفر اول مهرماه امسال وارد آموزش و پرورش می‌شوند.

به گزارش دزفوری، یوسف نوری پنجشنبه شب در جمع خانواده‌های شهدای فرهنگی و کارکنان آموزش و پرورش دزفول در سالن جلسات آموزش وپرورش دزفول افزود: برای استخدام حدود ۳۴ هزار نفر نیز فراخوان داده‌ایم که با جذب آنها مشکل اشتغالشان برطرف می‌شود.

وی با اشاره به دیگر اقدامات دولت سیزدهم گفت: پیگیری طرح رتبه بندی معلمان، افزایش دهک‌های یک تا سه، افزایش حقوق کارگران و افزایش کف حقوق در راستای عدالت و رفع مشکلات مردم در حال انجام است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دولت تلاش دارد بین مردم‌ باشد و درد دل آنها را گوش دهد، اظهارداشت: مردم بواسطه مشکلات ممکن است از ما عصبانی باشند که طبیعی است و باید با ملایمت برخورد کرد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های دزفول و پرورش مفاخر فراوان در این شهرستان افزود: سال ۶۱ قبل از عملیات فتح المبین و قبل از عملیات محرم در دزفول بودم و مهمان نوازی مردم این شهر را دیدم.

نوری یاد وخاطره شهیدان میهن اسلامی به ویژه شهیدان دزفول را گرامی داشت و بیان کرد: برخی از اعضای خانواده شهدا اکنون همکار ما هستند که باعث افتخار است.

اقتدار ایران اسلامی مرهون خون پاک شهدا است

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه شهیدان نقش هموار ساز داشتند، گفت: امنیت، شکوفایی و عزت و اقتدار میهن اسلامی مرهون خون پاک شهدا است.

وی افزود: اگر امروز می‌توانیم محکم در برابر قدرت‌ها و استکبار جهانی بایستیم مدیون شهیدانی هستیم که نهال انقلاب را با خون خود آبیاری کردند.

نوری با بیان اینکه رزمندگان ایران الگوی سایر کشورهای مقاومت شده اند، اظهارداشت: اخلاص، ارتباط با خدا، مردمی بودن و تبعیت از ولایت از ویژگی‌های رزمندگان ایران اسلامی است.

وی با بیان اینکه کسی تصور نمی‌کرد جوان ما به کشوری دیگر برود و مدافع حرم شود ولی این اتفاق رخ‌ داد، افزود: در گام دوم انقلاب باید این افراد شناسایی و به جامعه معرفی شوند.

وزیر آموزش و پرورش تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین را یادآور شد و افزود: مردم‌ دزفول عموما انسان‌هایی تلاشگر هستند که نمونه آن دکتر مخبر معاون اول رییس جمهور است.

زمینه حضوری شدن کلاس‌ها فراهم شود

نوری از فرهنگیان، نماینده، امام جمعه و سایر مسوولان دزفول خواست زمینه را برای فعالیت حضوری مدارس در این شهرستان فراهم کنند چراکه فعالیت مجازی کلاس‌ها اثر حضوری را ندارد.

نوی با اشاره به موفقیت دولت در واکسیناسیون کرونا افزود: دولت درخصوص واکسن عملکرد خوبی داشت و واکسن ضد امیکرون نیز در داخل کشور تولید شد.

وی با بیان اینکه با وجود ۴۳ سال تحریم در قله ایستاده ایم، افزود: روسیه در کمتر از یک ماه تحریم با مشکلات زیادی مواجه شده حال آنکه با رشادت مردم‌ عزیز ایران اقدامات زیادی در شرایط تحریم انجام شده است.

امام جمعه دزفول نیز در این نشست دزفول را شهر سربازان بزرگ، شهر مقاومت و شهر شهدا دانست و گفت: امیدواریم از ظرفیت بالای شهرستان استفاده و دولت مردمی مشکلات را برطرف کند.

حجت الاسلام سید محمدعلی قاضی دزفولی افزود: مردم‌ دزفول نقش بزرگی در دفاع مقدس داشتند و امیدواریم این نقش آفرینی تداوم داشته باشد.

تجلیل از خانواده‌های شهدای فرهنگی دزفول پایان بخش این نشست بود.

وزیر آموزش و پرورش سفر ۲ روزه خود به خوزستان را از روز گذشته آغاز کرده و امشب از طریق فرودگاه دزفول عازم تهران می‌شود.

وی در سفر به خوزستان در یادمان‌های شهدای شلمچه و فتح المبین حاضر شد و از مدارس زلزله زده اندیکا و سردشت دزفول بازدید کرد.

بررسی مسائل و مشکلات آموزشی در سطح استان از برنامه های سفر وی به استان خوزستان بود.

طی یک ماه اخیر این دومین سفر وزیر آموزش و پرورش به خوزستان است.

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا