اخبار دزفولویژه

بوستان ها و پارک های دزفول مجددا تعطیل شدند !

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول گفت: درحال حاضر وضعیت کرونا در دزفول زرد است اما این حالت نیز هشدار به دنبال دارد.

به گزارش رسانه دزفوری، علی فرهمند پور عصر امروز در گفت‌وگوی رادیویی خود با مردم شهرستان دزفول اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شد که در شهریور ماه با پیک بعدی کرونا و تداخل آن با آنفلوانزا مواجه شویم که آمار مبتلایان در استان طی چند روز اخیر افزایش داشته است.

وی افزود: با توجه به اتفاقات قبلی و جلوگیری از آغاز پیک در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا مقرر شد اجرا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی با شدت بیشتری در دستور کار قرار گیرد.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول گفت: آمار مبتلایان به کرونا افزایش یافته و شماره موارد ترخیصی از بیمارستان در دزفول کاهش یافته اما خوشبختانه مورد فوتی تاکنون ثبت نشده است.

وی ادامه داد: باتوجه به آنکه آمار ۸۰ درصد استان به طور ناگهانی افزایش یافته در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا مقرر شد تا تمهیدات لازم ازجمله تاکید به استفاده از ماسک، برقراری ایستگاه‌های سلامت رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی مجدداً شدت گیرند.

علی فرهمندپور تصریح کرد: براساس تقاضای مردم طی چند روز گذشته پارک‌ها و بوستان‌های شهرستان بازگشایی شدند اما با توجه به مشورت با دانشگاه علوم پزشکی دزفول از امروز مجدداً تفرجگاه‌ها و پارک‌های شهرستان تعطیل خواهند شد.

وی بیان کرد: از دیگر مباحث مطرح‌شده در ستاد استانی مقابله با کرونا بازگشایی مدارس بود که حضور در مدارس برای دانش‌آموزان اختیاری است و سال تحصیلی جاری بر پایه آموزش‌های مجازی خواهد بود.

فرهمندپور ادامه داد: درصورتی‌که بنا بر ضرورت و یا تشخیص والدین دانش‌آموزان در مدارس حضور یافتند باید نظارت ویژه‌ای بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی بویژه استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی شود.

وی بیان کرد: وضعیت کرونا دزفول در حال حاضر زرد است اما این حالت باز هشدار به دنبال دارد.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول گفت: برخی از اماکن همانند فرودگاه و تعدادی از بانک‌های دزفول پروتکل‌های بهداشتی را کمتر رعایت می‌کنند که جا دارد نظارت بیشتری بر اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی شود.

وی افزود: به همت مردم شهرستان در مقابله با کرونا آگاهی لازم کسب شده و اهتمام به استفاده از ماست که خطر ابتلا را تا ۸۰ درصد کاهش می‌دهد تاثیر بسزایی در کنترل بیماری دارد.

علی فرهمندپور اذعان کرد: خوشبختانه عزاداری حسینی در دزفول با رعایت پروتکل های بهداشتی بخوبی برگزار گردید و روضه‌های خانگی که یکی از رسوم مطرح دزفول است نیز با اجرای صحیح شیوه نامه‌های بهداشتی درحال برگزاری هستند.

وی ادامه داد: علاوه براینکه مردم باید مراقبت‌های ویژه‌ای در مقابله با کرونا داشته باشند اما تمهیدات لازمی در دزفول توسط گروه‌های جهادی صورت گرفته و مقدار زیادی از امکانات مورد نیاز برای مواجه شدن با پیک بعدی کرونا در شهرستان مهیا شده اما این به معنی رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی نیست چراکه اولویت اصلی ما سلامت مردم است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا